Antālija parādās kā galamērķis velotūres un nometnes

Antālija, pilsēta Turcijas dienvidrietumu piekrastē, arvien vairāk kļūst par ievērojamu galamērķi riteņbraukšanas entuziastiem. No 8. līdz 11. februārim pilsētā notiks piektais nozīmīgais sporta pasākums Tour Of Antalya, ko rīko šī pilsēta. Šajās 2024. gada kalendārā Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) 2.1 kategorijā iekļautajās šosejas sacensībās četru dienu garumā notiks posma sacensības, kurās piedalīsies 25 komandas un 175 riteņbraucēji no 16 dažādām valstīm, tostarp divas Pasaules tūres komandas.

Piekto gadu Tour Of Antalya ir piedzīvojis pārmaiņas, koncentrējoties ne tikai uz aizraujošām riteņbraukšanas sacensībām, bet arī uz Antālijas unikālo dabas, vēstures, kultūras un gastronomijas vērtību demonstrēšanu. Ar atjaunotu sacensību maršrutu, kas vijas cauri vēstures lappusēm, pasākuma mērķis ir veicināt Antālijas popularizēšanu un veicināt velotūrismu. Ar zīmolu “Tour Of Antalya powered by AKRA” velobrauciens pozicionē Antāliju kā “velosipēdistu pilsētu” ar sapņainiem velomaršrutiem, kas izvietoti bagātā vēstures un dabas gobelēnā.

Tour of Antalya organizācijas direktors Aydın Ayhan Güney uzsvēra pasākuma pieaugošo nozīmi Turcijā, norādot, ka publiskā un privātā sektora sadarbība ir veicinājusi tā arvien lielāku atpazīstamību pasaulē. Viņš uzsvēra unikālo aspektu, ka organizāciju vada vietējie spēki, kā rezultātā valstij nerodas finansiāls slogs. Güney atzina būtisko partnerību ar policiju, žandarmēriju un pašvaldībām, uzsverot Antālijas guberņas silto atbalstu.

Haluk Özsevim, Tour of Antalya projekta direktors, dalījās pieredzē par pieaugošo interesi no riteņbraukšanas komandu un sportistu puses. Viņš minēja ievērojamo attīstību salīdzinājumā ar pirmajiem gadiem, kad tika ieguldītas pūles, lai piesaistītu Antālijai komandas un sportistus. Šogad sacensībām pieteicās 80 komandas no 60 valstīm, kas liecina par pieaugošo pasākuma pievilcību. Özsevim uzsvēra tādu lielu atbalstītāju ieguldījumu kā Akra Hotels, Corendon Airlines, Fraport TAV Antalya Airport un Diana Travel, uzsverot tūrisma nozares ticību velotūrismam.

Sadarbībai starp publisko un privāto sektoru ir izšķiroša nozīme Antālijas velobrauciena panākumu nodrošināšanā, un ievērojamu atbalstu sniedza tādas struktūras kā Jaunatnes un sporta ministrija, Kultūras un tūrisma ministrija un Turcijas Tūrisma veicināšanas un attīstības aģentūra (TGA). Özsevim izteica pateicību par TGA centieniem velomaršrutu noteikšanā un Tūrisma ministrijas īstenoto velosipēdistiem draudzīgu viesnīcu projektu, kas abi ir ievērojami veicinājuši velotūrisma attīstību.

Visbeidzot, Antālijas tūres mērķis ir ne tikai parādīt pilsētas dabas un vēstures skaistumu, bet arī pozicionēt Antāliju un Turciju kā galveno velotūrisma entuziastu galamērķi. Ņemot vērā pieaugošo interesi no profesionālu komandu un individuālo riteņbraucēju puses, šis pasākums veicina valsts ieguldījumus velotūrismā un sporta tūrismā, apliecinot Turcijas spēju veiksmīgi rīkot starptautiskas riteņbraukšanas sacensības.

Maksājiet tieši autobusā